Jak pracujemy?

Możesz skontaktować się z nami od poniedziałku do piątku w godz. 8:00-20:00.

W godzinach nocnych, tj. 20:00-8:00, a także w weekendy i święta, możliwe jest uzyskanie wsparcia w ramach rozmowy przez telefon.

Na podstawie zgłoszenia i krótkiego wywiadu w Punkcie Zgłoszeniowo-Koordynacyjnym umówione zostanie spotkanie z Koordynatorem Opieki, z którym porozmawiasz o tym, jaki rodzaj wsparcia możemy Tobie zaproponować. Rolą Koordynatora jest zaplanowanie najlepszej dla Ciebie ścieżki zdrowienia i czuwanie nad jej realizacją.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ

Oddział Dzienny

Naszym pacjentom, po kwalifikacji lekarza psychiatry i psychologa, proponujemy udział w zajęciach Oddziału Dziennego.

Odbywają się one od poniedziałku do piątku w godz. 8:15-14:15. Zajęcia skierowane są głównie dla osób z przewlekłymi zaburzeniami, takimi jak schizofrenia, ciężka depresja czy ostre stany lękowe. Prowadzimy warsztaty integracyjno-ruchowe, takie jak capoeira, organizujemy spacery na okolicznych terenach zielonych, pomagamy w rozwijaniu nowych zainteresowań w zakresie prac artystycznych, edukujemy w pomocnych metodach relaksacji.

W ramach Oddziału zapewniamy pacjentom dwudaniowy obiad.

Zajęcia popołudniowe

Są to zajęcia w ramach warsztatów:

  • poniedziałki godz. 16:00 – warsztaty „Rusz Duszę”, na których pracujemy nad poprawą samopoczucia przez aktywność fizyczną: nordic walking, kąpiele leśne, ćwiczenia oddechowe i relaksacyjne
  • środy godz. 16:00 – warsztaty „Wyobraźnia w natarciu”, na których prowadzimy zajęcia z rękodzieła artystycznego: wyplatanie ozdób ze sznurka, makrama, decuopage, malowanie farbami akrylowymi, szydełkowanie i wiele innych

Zespół Leczenia Środowiskowego (ZLŚ)

Nasz Ośrodek oferuje wizyty w otoczeniu pacjenta. Najczęściej jest to związane z sytuacją kryzysową, kiedy wizyta specjalistów w domu pacjenta jest najlepszym rozwiązaniem.

Nasz zespół składa się z wielu specjalistów, włączając pielęgniarkę, psychologa środowiskowego oraz pracownika socjalnego. Pracownik socjalny jest bardzo ważną częścią naszego zespołu, gdyż ma ogromną wiedzę w sprawach mieszkaniowo-finansowych, które to często domagają się uwagi. Naszą misją jest stworzenie nowego modelu opieki psychiatrycznej, gdzie pacjent leczony jest w miejscu, które jest mu znane i gdzie, miejmy nadzieję, czuje się bezpiecznie – w domu, zapobiegając tym samym potencjalnej hospitalizacji.

W ramach naszych zespołów szybkiego reagowania, skutecznie pomagamy przetrwać kryzys, oferując, jeśli to stosowne, nawet codzienne kontakty z pacjentem. Przez okres do 2 tygodni. Nasz zespół kompleksowo zadba o potrzeby pacjenta. Zrobimy wszystko by pomóc pacjentowi uzyskać i utrzymać optymalny sposób funkcjonowania. Zadbamy też o otoczenie pacjenta, oferując odpowiednie wsparcie.

Zapraszamy do kontaktu!