Marsz Solidarności z Osobami Doświadczającymi Kryzysu Psychicznego

Marsz Solidarności z Osobami Doświadczającymi Kryzysu Psychicznego odbył się w poznańskim Parku Cytadela w niedzielę, 18 czerwca. W wydarzeniu na Placu za Pomnikiem Bohaterów wzięły udział osoby doświadczające kryzysu psychicznego ich bliscy, osoby wspierające oraz służba zdrowia.

– Kolejny raz przeszliśmy po poznańskiej Cytadeli w Marszu Solidarności z Osobami Doświadczającymi Kryzysu Psychicznego. Jak co roku, zebraliśmy się, aby przypomnieć wszystkim, jak ważne jest zdrowie psychiczne – mówią organizatorzy.

W Marszu wzięły udział osoby, dla których temat zdrowia psychicznego jest bliski sercu – osoby chorujące wraz z bliskimi, osoby pragnące zmiany w postrzeganiu kryzysu psychicznego, jak i przedstawiciele instytucji niosących pomoc w zakresie zdrowia psychicznego.

Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi przemyśleniami na temat choroby, procesu leczenia, czy proponowanymi postulatami na rzecz zmiany obecnego systemu pomocy. Po Marszu czekała na uczestników przestrzeń przygotowana przez Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań-Północ i Fundację Ciszum.

Odbyły się wyjątkowe warsztaty z arteterapii, na których uczestnicy mogli odkryć radość płynącą z wspólnego tworzenia oraz lepiej się poznać.

Fotorelacja: Ewelina Jaśkowiak