Strona główna – treść

ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO POZNAŃ-PÓŁNOC

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ

POMAGAMY BEZPŁATNIE I BEZ SKIEROWANIA

Celem naszego Centrum jest zapewnienie bezpłatnego wsparcia na każdym etapie zdrowienia. Jesteśmy dostępni dla wszystkich dorosłych mieszkańców Poznania. Chcemy być blisko Was, dlatego nasza oferta jest szczególnie skierowana do mieszkańców Starego Miasta.

Przyjdź do nas osobiście, zadzwoń lub napisz, w ciągu 72 h porozmawiasz z jednym z naszych koordynatorów i wspólnie postaracie się ułożyć plan wsparcia dostosowany do Twoich obecnych potrzeb.

W każdej chwili możesz też skorzystać z naszego Drop In Centre- bez potrzeby rezerwacji wizyty. Zachęcamy by przyjść, porozmawiać, czy po prostu chwilę posiedzieć w ciszy i złapać oddech. Chcemy być Centrum dla Ludzi!

news01

INDYWIDUALNIE, PRZYJAŹNIE I BEZ OSĄDZANIA

Nasz zespół, składający się z doświadczonych psychologów, terapeutów, lekarzy, pielęgniarek, pracowników socjalnych oraz terapeutów zajęciowych jest tutaj, by pomóc Ci pokonać trudności z którymi do nas przychodzisz.

Patrzymy na człowieka całościowo i wielostronnie, spotkasz się u nas z szacunkiem i zrozumieniem. Żaden problem nie jest zbyt mało ważny, zachęcamy do korzystania ze wsparcia, kiedy to tylko potrzebne – nie musisz czekać na zaistnienie kryzysu by „kwalifikować się” do otrzymania pomocy, bo wierzymy, że lepiej zapobiegać niż leczyć!

Jesteśmy przekonani, że to właśnie pacjent nosi w sobie klucz do rozwiązania swoich trudności, dlatego zawsze zachęcamy do bycia aktywnym elementem w procesie własnego zdrowienia.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ

FORMY POMOCY DOSTOSOWANE DO CZŁOWIEKA

Wiemy, że każdy z nas jest inny i każdy ma indywidualne potrzeby. Dlatego jesteśmy elastyczni i dostosowujemy formy pomocy do pacjenta.

Czasem wystarczy zwykła rozmowa w naszym Drop-In Centre, czy realizacja krótkiego programu terapeutycznego, objęcie wsparciem rodziny pacjenta. Innym razem potrzebna będzie pomoc w sprawach mieszkaniowych, powrocie na rynek pracy.

Nasze centrum oferuje m.in., warsztaty psychoedukacyjne i grupy wsparcia w ramach naszej Szkoły Zdrowienia (Recovery College), oddział dzienny, wsparcie farmakologiczne psychoterapię krótki i długoterminową. Chcemy dodatkowo by kontakt z ekspertami przez doświadczenie, którzy poradzili sobie z kryzysem psychicznym, był motywacją do zdrowienia dla naszych pacjentów.

Jako Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego spotykamy się z pacjentami w naszym ośrodku oraz w szeroko rozumianym środowisku pacjenta.

Pomoc jest dostępna 24 godziny na dobę, 365 dni w roku. ŚCZP jest otwarte od poniedziałku do piątku od 8 do 20, a w nocy oraz weekendy i święta możesz skontaktować się z naszym partnerem, Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej pod numerem telefonu 516 183 943.