Strona główna – treść

ŚRODOWISKOWE CENTRUM ZDROWIA PSYCHICZNEGO POZNAŃ-PÓŁNOC

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ

POMAGAMY BEZPŁATNIE I BEZ SKIEROWANIA

Celem naszego Centrum jest zapewnienie bezpłatnego wsparcia osobom dorosłym mieszkającym w Poznaniu, szczególnie na terenie Starego Miasta.

Możesz skontaktować się z nami osobiście, napisać albo zadzwonić. Po przeprowadzeniu krótkiego wywiadu, pracownik Punktu Zgłoszeniowo-Koordynacyjnego ustali z Tobą termin pierwszej wizyty lub udzieli informacji, gdzie możesz szukać pomocy.

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ

FORMY POMOCY DOSTOSOWANE DO CZŁOWIEKA

Wiemy, że każdy z nas jest inny i każdy ma indywidualne potrzeby. Dlatego jesteśmy elastyczni i dostosowujemy formy pomocy do osoby, która się do nas zgłasza. Czasem wystarczy zwykła rozmowa, czy realizacja krótkiego programu terapeutycznego, objęcie wsparciem rodziny pacjenta. Innym razem potrzebna będzie pomoc w sprawach mieszkaniowych, powrocie na rynek pracy i bardziej rozbudowana ścieżka terapeutyczna.

Nasze Centrum oferuje m.in. warsztaty i treningi psychoedukacyjne i grupy wsparcia w ramach Szkoły Radzenia Sobie (www.szkolaradzeniasobie.pl), oddział dzienny, wsparcie farmakologiczne psychoterapię krótko i długoterminową. W ramach tych działań oferujemy możliwość kontaktu z ekspertami przez doświadczenie, którzy poradzili sobie z kryzysem psychicznym. Staje się to istotną motywacją do zdrowienia naszych pacjentów.

Pomoc dostępna jest 24 godziny na dobę. ŚCZP jest otwarte od poniedziałku do piątku od 8:00 do 18:00, a w nocy oraz weekendy i święta można skontaktować się z naszym partnerem, Miejskim Centrum Interwencji Kryzysowej pod numerem telefonu 516 183 943.