To już oficjalne! Wczoraj została podpisana umowa między Januszem Michalakiem, prezesem Termedii, a wicemarszałkiem Wojciechem Jankowiakiem. Zapraszamy do przeczytania relacji ze spotkania

Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ - podpisanie umowy

“Środowiskowe Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań Północ” – pod tą nazwą kryje się wart ponad 8 mln zł projekt niosący pomoc osobom z zaburzeniami psychicznymi. Wicemarszałek Wojciech Jankowiak podpisał umowę na jego realizację.

– To czwarta umowa podpisywana przez mnie w ramach projektu powstawania w Wielkopolsce Środowiskowych Centrów Zdrowia Psychicznego – powiedział wicemarszałek Wojciech Jankowiak. – Docelowo jest ich 11. Mamy zaplanowane dla nich dofinansowanie na łączną kwotę ponad 85 mln złotych. Gdy wszystkie zafunkcjonują, w znacznej części województwa osoby z zaburzeniami psychicznymi i ich rodziny będą mogły uzyskać pomoc. To bardzo ważne i potrzebne przedsięwzięcie, zważywszy na fakt, że kwestia zdrowia psychicznego wymaga coraz
większego zainteresowania i wsparcia.

Umowę z wicemarszałkiem Jankowiakiem podpisał Janusz Michalak, prezes zarządu spółki Termedia, której partnerami w realizacji projektu są Fundacja CISZUM i miasto Poznań. Program jest realizowany na terenie miasta Poznania, ze szczególnym uwzględnieniem obszaru północnego. Jego zakończenie zaplanowano na 31 grudnia 2022 r.

Środowiskowe Centra Zdrowia Psychicznego dają osobom z zaburzeniami zdrowia psychicznego nie tylko szansę na poprawę stanu zdrowia, ale również na stworzenie dla nich w Wielkopolsce całej sieci wsparcia. Jej powstanie ma rozszerzyć dostęp do usług społeczno-zdrowotnych. W ramach ŚCZP Poznań Północ kompleksową pomocą zostanie otoczonych 700 osób z zaburzeniami psychicznymi, w tym 450 zagrożonych wykluczeniem społecznym lub wykluczonych z powodu zaburzeń psychicznych.

Osoby te skorzystają z usług świadczonych przez ambulatorium, oddział dzienny, natomiast w dni wolne od pracy oraz w nocy będą prowadzone dyżury telefoniczne. Organizowane będą również zajęcia dla małych grup w trybie 12 tygodniowych turnusów. Ponadto 250 osób z ich otoczenia objętych zostanie konsultacjami oraz działaniami edukacyjnymi.

źródło: UMWW