Zasady bezpieczeństwa w związku z pandemią koronawirusa

Koronawirus
foto: Pexels

Dbając o bezpieczeństwo naszych pacjentów i pracowników Środowiskowego Centrum Zdrowia Psychicznego Poznań – Północ, wprowadziliśmy określone zasady postępowania, aby zmniejszyć ryzyko zarażenia koronawirusem:

  1. Przed każdą wizytą jest przeprowadzana ankieta w kierunku COVID-19.
  2. Osobom wchodzącym do Centrum mierzy się temperaturę (również personelowi).
  3. Jeżeli w dniu wizyty lub 14 dni przed przyjściem do Centrum występowały objawy infekcji dróg oddechowych (temp. powyżej 38 stopni, kaszel, ból gardła, duszność) prosimy o telefoniczną zmianę terminu na późniejszy! Dotyczy to także każdego możliwego przypadku kontaktu z osobą chorą na COVID-19.
  4. Pacjenci umawiani są na konkretne godziny, prosimy nie zgłaszać się wcześniej niż na 15 minut przed umówioną wizytą, w innym razie konieczne będzie oczekiwanie przed budynkiem.
  5. Każdy pacjent powinien wchodzić sam, bez osób trzecich (wyjątek stanowi pacjent wymagający opieki innej osoby).
  6. Obowiązek zakrywania nosa i ust zgodnie z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia (dotyczy to zarówno pacjentów jak i pracowników Centrum) podczas całego pobytu w Centrum.
  7. Rekomenduje się zachowanie odległości 2 metrów pomiędzy osobami znajdującymi się w poradni.
  8. Przy wejściu wymagana jest dezynfekcja rąk.

W Centrum dokonujemy regularnej dezynfekcji powierzchni dotykowych przez pacjentów i personel, a w gabinetach foteli / krzeseł po każdym pacjencie. Regularnie wietrzymy też wszystkie pomieszczenia pomiędzy wizytami.

Dbajmy o nasze wspólne bezpieczeństwo!